IV. B na Stožci

IV. B na Stožci

Druhý květnový týden vyrazili čtvrťáci do výukového centra environmentální výchovy NP Šumava ve Stožci. Celý školní rok jsme se na pobyt těšili a všichni jsme si ho užili. Počasí se postupně zlepšovalo, a tak jsme toho v přírodě mnoho viděli, spoustu nových věcí se i naučili a užili jsme si i legraci při hrách. Děkuji slečně učitelce Markétě Korbelové a panu učiteli Vladimíru Dvořákovi z IS Stožec za milý a vstřícný přístup k dětem a za zajímavé a velmi poučné výukové programy o Šumavě. Děkuji i paní Lucii Hovorkové za nádherné fotografie a celkovou oporu a pohodu při pobytu na Stožci.

                                                                                                                             Mgr. Marie Kolafová

Přidávám i pár postřehů od žáků IV.B

*Ráno jsme měli krátkou rozcvičku, nasnídali jsme se a vyšli jsme na Stožeckou kapli. Cestou jsme uviděli pár chloupků srnky, stopu laně, okousané stromy od bobra i jelena, létající mravence v mraveništi, zeleného pavouka a mladou zmiji. Sice nás bolely nohy, ale došli jsme nejen ke Stožecké kapli, ale i na Stožeckou skálu, odkud byl výhled na Plechý, Trojmeznou horu a Třístoličník. Když jsme se vrátili, tak jsme byli unavení, ale na druhou stranu jsme byli rádi, že jsme tam došli. Moc se mi na Stožci líbilo a byla tam legrace!                                                                       

Nela Nová

* Ve čtvrtek večer po 22. hodině jsme měli vyrazit na stezku odvahy po jednom! Já se strašně bála. Znáte to – že vás někdo ukradne, že zabloudíte…. . No, bály se všechny holky a já je v tom nemohla nechat. Nakonec nás Lucka rozmluvila a trochu zbavila strachu a zvládly jsme jít po jednom samy. Doufám, že příští rok na Stožec pojedeme znovu!                  

Sára Pulcová

 

*Na Stožec ……………………………… chceme všichni ještě jednou!                

Bára Švábková

 

* Když jsme přišli ke Stožecké kapli, bylo hodně horko. Vymysleli jsme si s kluky novou hru a polévali se navzájem vodou, bylo to příjemný a velká legrace. Po odpočinku a svačině jsme vylezli na Stožeckou skálu a uviděli jsme výhled na tři vrcholy – Plechý, Trojmeznou horu a Třístoličník. Večer jsme hráli hru, která se jmenovala Cesta kolem světa. Bylo to super, doporučuji všem, aby na Stožec někdy jeli.

                                                                                                                                                             Adam Sedláček