Beseda s Policií ČR

Policisté nemají vůbec jednoduché zaměstnání.  Dnes se o tom mohli přesvědčit žáci 2. ročníků ZŠ Smetanova. Přišel mezi ně policista z OO Policie z Českých Budějovic. Seznámil děti s činností policistů, děti měly možnost poznat výzbroj a výstroj policistů, kteří zasahují při demonstracích, sportovních utkáních nebo pomáhají při zadržování nebezpečných pachatelů.  Děti si vyzkoušely, jaké to je, mít na rukou policejní pouta, jak je těžká ochranná vesta nebo jak je obtížné dýchat v plynové masce. A protože se akce dětem líbila, hned si domluvily další setkání na červen.

Chtěla bych tímto poděkovat p. stržm. Jakubu Šradějovi za provedenou besedu v rámci prevence proti kriminalitě a popřát mu co nejméně nebezpečných zásahů.

tř. uč. Mgr. Dagmar Holubová