Čertovský den

5.12.2017 už od samého rána vypuklo na naší škole pravé čertovské šílenství. Někteří žáci se proměnili v čerty, Mikuláše a andílky a nedočkavě vyhlíželi své zkušenější kolegy z nebe a z pekla. Skupinka nebeských a pekelných bytostí obešla žáky 1. stupně. Šikovní zpěváčci a recitátoři byli odměněni sladkostmi. Hříšníci slibovali, že se polepší! Uvidíme za rok…!

Čertovský den pokračoval odpolední pekelnou diskotékou ve školní družině. Diskotéku zpestřilo několik soutěží, „pekelný mariáš, přetahování lana – souboj andílků a pekelníků, ohnivé koule do kotle, skákání v pytli pro hříšníky…“

Zlatým hřebem dne byla Pekelná kniha hříchů. Hříšníci se třásli strachy a Lucifer všechny po zásluze potrestal. Děti nám zůstaly všechny! Doufáme tedy, že bylo dodrženo pravidlo „Peklo se nikdy nemýlí“!

čertice Hana Veselá a andílek Karel Nový

Dnes do I. A  zavítala družina Mikuláše, čertů a andělů. I když jsme se dobře připravovali, byli hodní a dobře se učili, byla v některých malá dušička. Ani na žádnou básničku jsme si najednou nevzpomněli. Přesto nás Mikuláš odměnil malou sladkostí. Slíbili jsme ale pro jistotu všichni, že už budeme poslouchat.

Mgr. Dagmar Holubová