Česko-německý kemp na hradě Saldenburg

Začátek posledního květnového týdne jsme byli pozváni naší partnerskou školou z Grafenau na třídenní kemp do Bavorska. Jde o předposlední akci, která se v rámci našeho projektu Dva jazyky-jedna myšlenka konala. A my jsme si ji náležitě užili.

Děti nadchlo samotné ubytování na hradě a krásné okolí podhradí. Program jsme po dobu tří dní měli opět pestrý a o zábavu, i přes nepřízeň počasí, nebyla nouze. Nechyběla exkurze v nedalekém muzeu, tvorba pracovních listů a mnoho sportovních aktivity. Děti si mohly vyzkoušet i lezení na skálu s horolezeckým vybavením, či střelbu z luků.

Odjíždíme opět plni hezkých zážitků. Jsme rádi, že jsme společně s dětmi dokázali během tří let vytvořit takové partnerství, které je pro obě školy velkým přínosem. A věříme, že naše kamarádství s končícím projektem neskončí.

Mgr. Ivana Böhmová, Mgr. Edita Wölflová