Co mají společného finanční gramotnost a obložené chlebíčky?

Aby si je žáci III. B mohli vyrobit, museli si nejdříve zjistit ceny potřebných surovin, spočítat, kolik jich budou potřebovat a kolik je to bude stát peněz. V pondělí 20. února se rozdělili do skupin, dohodli se, co kdo koupí a vypravili se do obchodu s potravinami. Druhý den po úspěšném nákupu se hned ráno ve školní kuchyňce pustili do přípravy obložených chlebíčků. Do velké přestávky měli hotovo a mohli si sníst to, co si sami „navařili“. Po chutné svačině se vrátili do třídy a zase počítali – náklady na jeden chlebíček a na celé občerstvení pro každého z nich i pro celou třídu.

                                                                                                                                             Mgr. Zdena Dragounová