Den na sněhu – IV. B na Churáňově

Ani pátek třináctého ani nepřízeň počasí nás neodradila a vyrazili jsme si užít zimní radovánky na Churáňov. Dopoledne si děti vyzkoušely běh na lyžích a po dvou hodinách tréninku úspěšně proběhl y i intervalový závod na 1 km. Nejrychleji proběhli trať Nela Nová (1. místo), Adam Škopík (2. místo) a Lukáš Křižan (3. místo), ale i ostatní závodníci si závod užili a okruh uběhli v pěkném čase i stylu.
Po obědě a poledním odpočinku naplněném hrami na Chatě Churáňov přišlo na řadu bobování, které se pro nepřízeň počasí úplně nevydařilo. Zažili jsme pravou šumavskou vánici, a tak jsme se rychle ukryli do bufetu na parkovišti. Alespoň máme příští rok důvod se na Churáňov vrátit zpět a akci si zopakovat.
Děkuji za pomoc a organizaci panu Pavlu Novému, za vypůjčení vybavení na běžky paní Petře Lutovské a za skvělý oběd a poskytnutí zázemí na Chatě Churáňov paní Haně Zádkové.

Mgr. Marie Kolafová