Den s obnovitelnými zdroji na Střední průmyslové škole ve Volyni

Žáci osmého a devátého ročníku strávili velice příjemný den na Střední průmyslové škole ve Volyni. Výukový program, kterému se zde věnovali, se zabýval obnovitelnými zdroji. V nové aule školy žáci dostali odborný výklad na dané téma a podívali se na krátké video. Poté již pracovali ve skupinách, které prošly jednotlivými stanovišti. Měli tak možnost si vyzkoušet, jak pracuje 3D scanner, ovládat zařízení auly přes tablet, zaměřit body digitálním teodolitem či použít termokameru. V nově zařízeném CNC centrum se podívali, jak se nechá naprogramovat zhotovení stojánku na tužky pouze na řídícím panelu. V závěrečném testu žáci prokázali, že si odnáší množství nových informací a zkušeností, a proto ti, co test vypracovali nejlépe a nejrychleji, byli také oceněni.

Mgr. Jana Doležalová