Dopravní soutěž mladých cyklistů

Ve čtvrtek 4. 5. 2017 se konalo v areálu prachatického DDM okresní kolo dopravní soutěže.  Za naši školu soutěžilo družstvo mladších žáků (kategorie 10 až 12 let) ve složení Nela Nová, Beáta Narovcová, Miroslav Hovorka a David Novotný. Dopravní soutěž patří mezi náročnější soutěže, protože každý ze soutěžících musí zvládnout co nejlépe čtyři disciplíny: jízdu zručnosti, zdravovědu, jízdu podle pravidel silničního provozu na dopravním hřišti pod dohledem policistů a test pravidel silničního provozu. I když věkově patřilo družstvo z naší školy k nejmladším soutěžícím ze všech zúčastněných, dokázalo přivézt nádherné druhé místo. Nejlepšího výsledku z naší čtveřice cyklistů dosáhla Beáta Narovcová, která obsadila ve své kategorii výborné 3. místo. Všem dětem děkuji za vzornou reprezentaci naší školy a přeju jim elán do další práce a mnoho kilometrů najetých bez nehody.  Velmi děkuji i panu Křižanovi, který nám pro školu vyrobil překážky na jízdu zručnosti, které využijeme i v dalších letech.       

Mgr. Marie Kolafová