Dopravní výchova

Od deseti let mohou děti jezdit na kole po silnici sami. Proto součástí výuky ve čtvrtém ročníku je dopravní výchova. První část malé „autoškoly“ absolvovali naši čtvrťáci v pátek a v pondělí. Během dopoledne je pan učitel Karel Malík a slečna učitelka Hana Malíková seznámili s povinným vybavením jízdního kola a se základními pravidly silničního provozu. Ta si pak žáci v praxi vyzkoušeli na dopravním hřišti na koloběžkách a jízdních kolech. Dopoledne si všichni užili a určitě se i něco nového naučili.

Zda se stanou opravdovými „řidiči“ se ukáže na jaře, kdy proběhne druhá část dopravní výchovy: žáci budou muset splnit dopravní testy a jízdy. Pokud se jim to podaří, získají řidičský průkaz cyklisty. Už se těšíme na jaro a přejeme všem čekatelům hodně štěstí.

                                                                                                                                             Mgr. Zdena Dragounová

                                                                                                                                               Mgr. Jarmila Machová