Environmentální exkurze pátých a šestých tříd

9. a 10. října se žáci pátých a šestých tříd zúčastnili exkurze v environmentálním centru PROUD v Horažďovicích. Program se skládal ze dvou částí. V první části se žáci dozvěděli, jak moc si lidstvo svým chováním k přírodě a nešetrností ničí své okolí. Zamýšleli se nad tím, jak tomu předcházet a jak oni sami mohou přírodě pomoci například tím, že budou správně třídit odpad a chovat se ohleduplněji. Druhá část exkurze probíhala v nedaleké Přírodovědné stanici, která je zaměřena na chov jak domácích, tak i exotických zvířat. Žáci byli nadšení, jelikož některá z chovaných zvířat viděli poprvé v životě. Mnohá z nich si mohli i sami pochovat, pohladit, případně je i nakrmit. Z exkurze tak odjížděli plni hezkých dojmů.

Mgr. Ivana Böhmová