Exkurze 7. tříd – spalovna odpadu a ZOO Praha

V úterý 10. října 2017 se žáci sedmých tříd vydali na exkurzi do Prahy. Nejdříve jsme navštívili Zařízení na energetické využívání odpadů ZEVO Praha Malešice. Po krátké teoretické přednášce jsme se vydali do provozu. Prošli jsme ho celý. Od příjezdu popelářských vozů, nakládání odpadu, spalování až k výstupům z této spalovny. Navštívili jsme také počítačové řídící centrum celé spalovny.

Další část výletu směřovala do ZOO Praha. Zde na nás čekali průvodci, kteří nás provedli po vybraných zajímavých místech celého areálu. Samozřejmě zbyl i čas na samostatné objevování a prozkoumávání této zahrady dle libosti každého z nás.

Děkujeme všem zúčastněným žákům za dobrou kázeň a doufáme, že akce byla přínosem nejen v oblasti zpracování odpadů a poznávání „zvířátek“, ale také k vytvoření dobrého kolektivu a posílila vzájemné vztahy.

Mgr. Tomáš Gaudník

Mgr. Lucie Pokorná