Exkurze České Budějovice

11. 12. 2019 vyrazila třída IV. A na exkurzi do Českých Budějovic. Program byl velmi pestrý. Nejprve děti navštívily Jihočeské muzeum, kde je čekala prohlídka krásné vánoční výstavy V půlnoční hodinu anděl se zjevuje. Expozice jim ukázala, jak se slavily Vánoce dříve, ale i jaké dárky dostávaly děti pod stromeček.

Po výstavě a posilnění v podobě oběda následovala návštěva multikina CineStar, kde byl dětem promítnut film Pat a Mat: Kutilské trampoty.

V závěru exkurze se děti přemístily na náměstí Přemysla Otakara II. na adventní trhy. Tam si jednak koupily drobné dárky, ale hlavně se postaraly o překvapení nejen pro všechny návštěvníky adventních trhů, ale i pro ně samotné. U krásně ozdobeného vánočního stromku si s chutí zazpívaly píseň Vánoční. Odměnou jim byl potlesk a úsměvy kolemjdoucích. Poté si ještě zazpívaly koledy za doprovodu hudebního seskupení Žestě 200.

Už teď se děti těší na další společnou akci.

Lucie Jiroušková