Exkurze do Černošína a Mariánských Lázní

Dne 8. října 2018 třídy 8. A a 8. B vyrazily na exkurzi do školícího centra Černošín, na návštěvu Mariánských Lázní a parku Boheminium.
V šest hodin ráno jsme vyrazili na cestu. Po 3 hodinách jsme dorazili do Černošína. Ve školícím centru jsme poslouchali odborný výklad o třídění odpadu a jeho zpracování. Po přednášce jsme viděli i krátký film o třídění odpadu a potom jsme se šli podívat přímo do budov, kde se odpad zpracovává a na skládku. Tím naše prohlídka v Černošíně skončila a vyjeli jsme do Mariánských Lázní.
Po příjezdu jsme si prohlédli kolonádu a slyšeli i zpívající fontánu. Poté jsme vyjeli lanovkou k parku Boheminium. V parku mají přibližně 80 miniatur známých českých staveb. Každá stavba je propracovaná do nejmenšího detailu a stále připravují nové stavby. Byli tam k vidění i stavby z okolí Vimperku jako například Stožecká kaple nebo Rechle u Lenory.
Parkem Boheminium náš výlet končil a my jeli zpět do Vimperku.

Linda Pištěková, 8. B