Krajské kolo florbalového turnaje

ZŠ Školní v Kaplici hostila dne 15. 1. 2020  krajské kolo turnaje ve florbale, v kategorii chlapci III. Turnaje se zúčastnilo osm školních týmů. Naši školu reprezentovali: Štěpán Kouřim, David Kouřim, Adam Sedláček, Václav Hovorka, Tomáš Krejsa, Denis Tongel, Roman Kryštof a Lukáš Voldřich. Kluci v základní skupině dvakrát zvítězili (ZŠ Třeboň 2:0, ZŠ Frymburk 3:1) a jednou remizovali (ZŠ Máj Č. B. 1:1). Postoupili tak do závěrečných bojů z prvního místa. V semifinále se utkali se ZŠ Zborovská, Tábor. Krásné a vyrovnané utkání skončilo bez branek. Následovalo trestné střílení, které naši hráči zvládli lépe a postoupili do finále. Ve finále narazili na družstvo ZŠ z Milevska a po velkém boji jim podlehli 1:3. K postupu na republikové finále scházel kousek, ale i tak tým naší školy odjížděl s krásným 2. místem. Třetí skončili chlapci ze ZŠ Zborovská Tábor.

Kluci si zaslouží velkou pochvalu za předvedené výkony a za výbornou reprezentaci ZŠ Smetanova.

Mgr. Karel Nový