Letecký den v Hrabicích

V posledním školním týdnu čekalo žáky 3. tříd milé překvapení. Oslovily jsme pana Jiřího Žlábka, který si nejen složil sám letadlo a parkovací hangár, ale zároveň si vybudoval v Hrabicích letiště, aby nám připravil pro žáky dopolední program. Po krátkém úvodu o létání si zkoušeli žáci posílat malé letadélko a pochopit principy létání. Poté nám předvedli tři modeláři své modely na dálkové ovládání. Bylo se na co dívat. Zároveň si mohli třeťáci vyzkoušet držení hasičské hadice a přitom se v krásném počasí postříkat vodou.  Velkým zážitkem bylo, když přiletělo válečné letadlo ze Zdíkova, které řídil pan Hadrava. Létalo nad hlavami žáků a střílelo slepými náboji. V poslední části programu pan Žlábek popisoval své letadlo a žáci si do něj mohli sednout a vyzkoušet si řízení. Všichni dostali také sladkou odměnu. Tímto bychom chtěly poděkovat modelářům, pomocníkům a hlavně panu Žlábkovi, který ochotně vše připravil. Překvapili nás svou ochotou a zapálením pro věc.

Mgr. Edita Wölflová