Letní škola Rozumíme penězům

Při vyhlášení sedmého ročníku soutěže o Letní školu Rozumíme penězům se 9. A ze ZŠ Smetanova rozhodla opět do soutěže přihlásit. V tomto ročníku musela třída natočit video na téma Práva spotřebitele (jak reklamovat, jak nakupovat na internetu, bezpečnost plateb na internetu). Pobyt mohly získat dva vítězné týmy. Jeden tým vzešel z veřejného hlasování – zde žáci 9. A získali 2. místo. Druhé vítězné video určovala Moneta Money Bank, která celou soutěž sponzorovala. Tady video našich deváťáků bylo úspěšnější a získalo první místo a tedy i vysněný pobyt v Krkonoších. Svoje znalosti, které v této soutěži žáci prokázali, získali i díky výborné spolupráci naší školy právě s Moneta  Money Bank ve Vimperku. Protože vědomosti našich žáků v devátém ročníku v oblasti finanční gramotnosti jsou obdivuhodné, mohli si tentokrát dopřát v Krkonoších i oddech. Největší odměnou byl celodenní výlet na Sněžku po krásné trase přes Luční boudu, Výrovku a Richtrovu boudu zpět do Pece pod Sněžkou.

                                                                                                                                               Mgr. Jana Doležalová