Lyžařský kurz 2017

V letošním školním roce, kdy nám počasí nadělilo nevídaně hodně sněhu, proběhl pro žáky naší školy lyžařský kurz určený výhradně pro žáky sedmých tříd. Dále se přidalo několik žáků z osmých i devátých tříd. Zhruba 40 žáků se učilo lyžovat na běžeckých i sjezdových lyžích a samozřejmě i na snowboardech. Sněhové podmínky byly letos opravdu skvělé. V první části kurzu jsme navštívili Kvildu, Horskou Kvildu, Pláně, Zlatou studnu a další krásné kouty Šumavy. Druhá část, kdy lyžaři a snowboardisté pilovali své dovednosti v lyžařském areálu na Kvildě, skupina běžkařů dále putovala na Prameny Vltavy a z Borových Lad přes Bučinu na Kvildu.

Závěrečný den výcviku jsme pro žáky připravili závod v obřím slalomu, kterého se zúčastnili všichni lyžaři i snowboardisté. Paralelně proběhl také závod pro běžkaře. Všichni aktéři obdrželi na památku diplom a ti nejlepší i drobnou odměnu.

Absolutním vítězem slalomu se stal Matyáš Vondráček ze 7. třídy s časem 35,7 s.

Absolutním vítězem závodu na běžkách se stal Denis Bartůšek z 9. B s časem 4:20 min.

Soutěžilo se hned v několika kategoriích:

Lyžaři

1. místo: Matyáš Vondráček (35,7 s)
  2. místo: Tomáš Koška (39,3 s)
  3. místo: Zdeněk Mauric (44,1 s)

Snowboardisté

1. místo: Silvius Hainzinger (1:07,7 min)
  2. místo: Lucie Mauricová (1:14,6 min)
  3. místo: Matyáš Novotný (1:36,8 min)

Běžkaři – chlapci

1. místo: Denis Bartůšek (4:20 min)
  2. místo: Jan Tichota (4:36 min)