Lyžařský kurz 2017

V letošním školním roce, kdy nám počasí nadělilo nevídaně hodně sněhu, proběhl pro žáky naší školy lyžařský kurz určený výhradně pro žáky sedmých tříd. Dále se přidalo několik žáků z osmých i devátých tříd. Zhruba 40 žáků se učilo lyžovat na běžeckých i sjezdových lyžích a samozřejmě i na snowboardech. Sněhové podmínky byly letos opravdu skvělé. V první části kurzu jsme navštívili Kvildu, Horskou Kvildu, Pláně, Zlatou studnu a další krásné kouty Šumavy. Druhá část, kdy lyžaři a snowboardisté pilovali své dovednosti v lyžařském areálu na Kvildě, skupina běžkařů dále putovala na Prameny Vltavy a z Borových Lad přes Bučinu na Kvildu.

Závěrečný den výcviku jsme pro žáky připravili závod v obřím slalomu, kterého se zúčastnili všichni lyžaři i snowboardisté. Paralelně proběhl také závod pro běžkaře. Všichni aktéři obdrželi na památku diplom a ti nejlepší i drobnou odměnu.

Absolutním vítězem slalomu se stal Matyáš Vondráček ze 7. třídy s časem 35,7 s.

Absolutním vítězem závodu na běžkách se stal Denis Bartůšek z 9. B s časem 4:20 min.

Soutěžilo se hned v několika kategoriích:

 

Lyžaři                                                    

 1. místo: Matyáš Vondráček (35,7 s)
 2. místo: Tomáš Koška (39,3 s)
 3. místo: Zdeněk Mauric (44,1 s)

 

Snowboardisté

 1. místo: Silvius Hainzinger (1:07,7 min)
 2. místo: Lucie Mauricová (1:14,6 min)
 3. místo: Matyáš Novotný (1:36,8 min)

 

Běžkaři – chlapci

 1. místo: Denis Bartůšek (4:20 min)
 2. místo: Jan Tichota (4:36 min)
 3. místo: Richard Kropáček (4:51 min)

 

Běžkaři – dívky

 1. místo: Kristýna Sedláčková (4:42 min)
 2. místo: Marie Smolíková (5:18 min)
 3. místo: Nikola Mistrová (5:19 min)

 

Blahopřejeme vítězům i všem ostatním žákům a děkujeme všem za skvělou atmosféru, bojovnost a snahu naučit se lyžovat! 🙂

 

Těšíme se opět za rok!

 

Mgr. Tomáš Gaudník