Lyžařský kurz 2020

Ve dnech 6. – 10. ledna 2020 pořádala naše škola pobytový lyžařský kurz v lyžařském areálu Zadov, určený pro žáky sedmých tříd. Žáci se učili lyžovat na běžeckých i sjezdových lyžích a samozřejmě někteří i na snowboardech. Sněhové podmínky byly letos i přes nepřízeň počasí dobré. Výuka na sjezdových lyžích a snowboardech probíhala na sjezdovce U Horejšů, následně jsme se všichni přesunuli i na sjezdovku Kobyla. Na běžeckých lyžích pak žáci trénovali základní techniku jízdy v úseku Modrava – Březník a v běžeckém areálu Zadov.

Kromě vlastní výuky lyžování měli žáci možnost zhlédnout instruktáž o úpravě a mazání lyží (to si někteří následně na svém lyžařském vybavení i sami vyzkoušeli), podívat se na místní meteorologickou stanici a rozhlednu na bývalém skokanském můstku a navštívit bazén v Sušici.

V rámci kurzu proběhly také závody ve všech typech lyžování. Na běžkách se uskutečnil závod smíšených štafet. Tímto děkujeme všem za krásné výkony a skvělé nasazení. Na sjezdovkách a snowboardech pak závod v obřím slalomu. Vítězem závodu snowboarďáků se stal Miroslav Čech. V kategorii lyžařů se soutěžilo ve skupinách dívek a chlapců. Zde se z vítězství radovala Gabriela Vokálová a Radek Juřík. Velkou pochvalu však zaslouží všichni!

Vše navíc doplnila vysoká úroveň ubytování a stravování v hotelu Churáňov.

Děkuji také všem pedagogům z naší školy, kteří se na přípravě a hladkém průběhu kurzu podíleli.

Těšíme se opět za rok na Zadově! 🙂

 

Mgr. Tomáš Gaudník

vedoucí kurzu