Lyžařský výcvik I. stupně

ZŠ Vimperk, Smetanova letos zorganizovala dvoudenní lyžařský výcvik pro žáky I. stupně. Výcvik byl určen pro žáky 4. třídy a zúčastnilo se jej 22 žáků.

První den proběhl na Churáňově, kde se podařilo najít slušné podmínky pro výuku běžeckého lyžování. Žáci se tak učili, jak se zachází s lyžařským materiálem a dále si podle úrovně lyžařských dovedností procvičovali základy jako např. obraty na místě, výstupy, sjíždění, brždění, odšlapování a další základní lyžařské dovednosti.  Na závěr proběhl štafetový závod, do kterého se zapojili i učitelé – instruktoři.

Druhý den výcviku proběhl stejně jako v roce minulém v lyžařském areálu Ski Kvilda. Tři výkonnostní skupiny žáků tentokrát rozvíjely své schopnosti ve sjezdovém lyžování.

 

Mgr. Karel Nový – vedoucí lyžařského výcviku