Lyžařský výcvik pro žáky I. stupně

ZŠ Vimperk, Smetanova letos zorganizovala třídenní lyžařský výcvik pro žáky I. stupně. Výcvik byl určen pro žáky 4. třídy a zúčastnilo se jej 26 žáků.

Lyžařský výcvik probíhal od středy 23. 1., kdy se děti v areálu Vodník učily základům běžeckého lyžování. Pod vedením čtyř instruktorů se žáci postupně naučili, jak se zachází s lyžařským materiálem a dále si podle úrovně lyžařských dovedností procvičovali základy jako např. obraty na místě, výstupy, sjíždění, brždění, odšlapování a další základní lyžařské dovednosti.

Ve čtvrtek 24. 1. čekal všechny účastníky výlet na běžkách v okolí Nových Hutí a Zadova. Protože první den výcviku se pilně trénovalo, výlet už byl spíše takovou odměnou a vzhledem k perfektním sněhovým podmínkám si všichni celou trasu náležitě užili.

Poslední den výcviku, pátek 25. 1., proběhl v lyžařském areálu Ski Kvilda. Čtyři výkonnostní skupiny žáků tentokrát rozvíjely své schopnosti ve sjezdovém lyžování.

„Lyžařský výcvik 4. třídy je za námi. I přes velký mráz se podařilo zvládnout celý program kurzu tak, jak byl naplánován a myslím, že si všichni odvážíme především pozitivní zážitky.“

Mgr. Karel Nový – vedoucí lyžařského výcviku