Matematická olympiáda

Navzdory tomu, že jsou školy zavřené, se i v tomto školním roce konala soutěž Matematická olympiáda. Školní kolo soutěže proběhlo z důvodu vyhlášení nouzového stavu distanční formou a úspěšně ho zvládli tři žáci z 6. A třídy Ted Charvát, Tobias Skalický a Filip Drabeš. Všichni tito zkušení počtáři postoupili do okresního kola MO, které se konalo 31. března ve škole za dodržení stanovených hygienických opatření. Kluci v soutěži dokázali získat nejen výborná umístění, ale i chvályhodné bodové ohodnocení. Tobias Skalický si „vypočítal“ 2. místo se ziskem 10 bodů a Ted Charvát vybojoval 3. místo v soutěži se ziskem 9 bodů, oba chlapci se stali úspěšnými řešiteli MO. Dobře počítal i Filip Drabeš, který obsadil neoblíbené, ale krásné 4. místo se ziskem 8 bodů. Všem třem chlapcům děkuji za jejich poctivou práci při přípravě na soutěž a reprezentaci školy v této nelehké době a blahopřeji jim k získaným umístěním.     

Marie Kolafová