McDonald’s Cup – 2017 Vimperk

Za rozdílných klimatických podmínek se na hřišti oddílu kopané a na hřišti ZŠ Prachatice Národní /poprvé v historii/ uskutečnila dvě okresní kola 20. ročníku McDonald’s Cupu.

Starší kategorie B – 4. – 5. ročník ZŠ svůj turnaj sehrála 3. 5. 2017 na umělce v Prachaticích. Po slavnostním zahájení se 8 týmů škol našeho okresu rozdělených do 2 skupin snažilo vybojovat co nejlepší umístění pro finálová a vyřazovací utkání. Většina utkání byla velmi vyrovnaná, často končila rozdílem pouze jedné branky či remízou. Ve finálových bojích se nakonec nejlépe vedlo celku pořádající školy ZŠ Smetanova Vimperk, který si tak vybojoval postup do krajského finále v Písku. Druzí skončili žáci ZŠ Netolice, třetí skončil tým ZŠ Národní Prachatice. Další pořadí: 4. ZŠ TGM Vimperk, 5. ZŠ Vodňanská Prachatice, 6. ZŠ Vlachovo Březí, 7. ZŠ Zdíkov a 8. ZŠ Vacov. V krajském kole pak tým naší školy obsadil 7. místo. O tento úspěch se zasloužili: S. Schettini, M. Matheisl, T. Krejsa, J. Uhlík, P. Wolf, M. Bušta, kteří odehráli oba turnaje. Z různých důvodů na některém chyběli D. Kouřim, Š. Kouřim, A. Sedláček, D. Novotný, M. Hovorka A. Muchl, L. Křižan a J. Pauch.

Mladší kategorie A – 1. – 3. ročník ZŠ sehrála svůj turnaj o týden později 11. 5. 2017. Sedm školních družstev hrálo stejným systémem jako jejich starší spolužáci.  Okresním vítězem a držitelem krásného poháru a medailí se stalo družstvo ZŠ Smetanova Vimperk a vybojovalo si tak postup na krajské finále v Písku. Druhý skončil tým ZŠ Národní Prachatice a třetí místo obsadila ZŠ Vacov. Další pořadí: 4. ZŠ Šumavské Hoštice, 5. ZŠ  TGM Vimperk,  6. ZŠ Stachy, 7. ZŠ Vodňanská Prachatice. V krajském finále obsadil tým naší školy stejné místo jako jejich starší spolužáci.  Hráli v něm: M. Hejtmánek, T. Vondrášek, F. Drabeš, D. Košnař, D. Uhlík, D. Tongel, V. Havlan, M. Beneš, J. Karvan, V. Trnka, K. Ambrož a M. Čepelák.

Všem hráčům děkuji za výbornou reprezentaci školy a přeji hodně úspěchů v dalších soutěžích.

                                                                            Mgr. Jan Líkař 

                                                                            učitel TV