Mladý záchranář v akci 2017

Žáci 9. A – Michal Jaroš, Ondřej Gabauer, Petr Kopolovič, Tereza Tůmová, Michaela Malá – vytvořili tým Smetanka a přihlásili se do soutěže Mladý záchranář v akci 2017, kterou pořádá Hasičský záchranný sbor Jihočeského kraje a Krajské ředitelství policie Jihočeského kraje. Do prvního kola bylo zaregistrováno celkem 44 týmů složených z žáků druhého stupně základních škol Jihočeského kraje. Od 1. 3. 2017 do 26. 4. 2017 plnily týmy jednotlivé úkoly prvního kola. Vzhledem k tomu, že nebyly zobrazovány průběžné výsledky, žádný z týmů až do uzavření kola nevěděl, jak úspěšný byl při plnění jednotlivých úkolů. O to více byli žáci „napnuti“, zda se jim jejich časově náročná práce podařila.  Pouze šest nejlepších týmů si vybojovalo postup do druhého kola, které se uskuteční v Českých Budějovicích. Smetanka – tým naší školy – tam bude také! Hodně štěstí při řešení úkolů finálového kola!

                                                                                                                                               Mgr. Jana Doležalová