Výlet na Strážný

Image

SUPER NÁVŠTĚVA U POLICISTŮ
Letošní konec školního roku se třeťáci ZŠ Smetanova ve Vimperku zpříjemnili návštěvou pohraniční a cizinecké policie ve Strážném. Návštěvu zprostředkoval pan Schubert a spolu se svými kolegy připravili pro děti nezapomenutelný zážitek. Policisté připravili pro děti ukázku výcviku poslušnosti služebních psů, vyhledávání předmětů a zadržení pachatele. Některé děti si mohly vyzkoušet zadržení psem na vlastní kůži.

Image

Policisté dětem předvedli ukázku sebeobrany a zadržení pachatele v autě a hmaty a chvaty si děti okamžitě vyzkoušeli sami na sobě. Policejní služební auta také nezůstala bez povšimnutí, nejvíce zaujalo auto s termovizí s praktickou ukázkou.Největší zájem ale patřil policejnímu vrtulníku, který děti dokonale prozkoumaly. Na závěr se uskutečnila soutěž v šipkách a děti si mohli opéct buřty. Všechny děti dostali na památku dárky a určitě všichni jsme ocenili náročnou práci policistů. Chceme poděkovat panu Schubertovi, všem jeho kolegům i posádce vrtulníku za super akci a tolerantní přístup k dětem.

Paní Holubová a Martanová – třídní učitelky