Obhájili jsme prvenství ve finanční gramotnosti

V pátek 4.6.2021 vyvrcholila soutěž ve finanční gramotnosti Rozpočti si to! Letošní ročník byl pro nás velice těžký, protože naše škola ve finále obhajovala prvenství. Vítězem loňského ročníku byl tým naší školy složený ze žáků – Lucie Hopová, Silvie Voldřichová, Jaroslav Uhlík a Radek Juřík. Tento školní rok se do soutěže zapojil tým žáků devátého ročníku. Hlavní „duší“ celého týmu byly Kateřina Horová a Barbora Sovová. Na pomoc si občas přizvaly Martina Buštu a Jana Krejsu. Byl to tým, který se v minulém školním roce umístil v celostátním kole na třetím místě. Jejich cíl byl jasný. Posunout se výše. Dokonce byl ještě vyšší – zvítězit! Dostat se do finále, kterého se účastní deset nejlepších týmů z České republiky, je pro naši školu již „snadné“. Asi proto tým vstupoval do finále z prvního místa. Ale samotné finále, které se konalo online, je velice náročné. Zvítězit zde může každý – ať je v základní části první nebo desátý. Každý tým musel připravit prezentaci obsahující vlastní natočená videa z oblasti finanční gramotnosti. V soutěžní den tým odprezentoval svoji práci a poté musel odpovídat na otázky z oblasti finanční gramotnosti, jež jim kladli porotci. Základní část soutěže začala 1.11.2020. Od tohoto dne tým musel řešit různé kreativní úkoly z oblasti finanční gramotnosti. Po tak dlouhodobé aktivitě je samozřejmé, že očekávání výsledků probíhalo ve velice napjaté atmosféře. Podařilo se! Máme v naší škole i v letošním školním roce nejlepší tým ve finanční gramotnosti v České republice!

Mgr. Jana Doležalová