Od gotiky po baroko, od hradu k zámku

V rámci edukačního týdne pro školy, který státní zámek Vimperk připravil na předposlední týden školního roku, se žáci sedmého ročníku vypravili na program Od gotiky po baroko, od hradu k zámku. Vzhledem k probíhající opravě Horního zámku byl program zacílen především na renesanci a baroko. A bylo to naprosto dokonalé. Využití prostoru Dolního zámku, zkoumání slohové vrstevnatosti, bádání po využitelnosti těchto prostor v čase a k tomu všemu ještě výborné lektorské vedení. Byl to ukázkový program na badatelsky orientovanou výuku. Doufám, že takto vynikajících programů na našem zámku přibyde (vzhledem k vyskytujícím se prvkům souměrnosti se tu naskýtá i výzva – nešla by propojit matematika a historie našeho zámku v jednom z programů?).

Mgr. Jana Doležalová