Okresní kolo recitační soutěže

Ve středu 15. 3. 2017 jsme se zúčastnili okresního kola recitační soutěže v Prachaticích. Zastoupení jsme měli ve třech ze čtyř soutěžních kategorií. V kategorii nestarších žáků nás reprezentovala Štěpánka Šípová (9. B), která se soutěže účastní pravidelně. Její výkon byl velmi pěkný, v silné konkurenci však na postup nedosáhla. Pro Barboru Švábkovou (4. B), Elišku Popelínskou (6. B) a Lenku Bostlovou (6. A) to byla recitační premiéra. Lenka i Eliška zarecitovaly také hezky, s trémou z nového prostředí se popasovaly na výbornou, ale ani v této kategorii jsme se nakonec neumístili. Děvčata si však odvezla cenné zkušenosti do dalších let a zaslouží velkou pochvalu. Naše nejmladší recitátorka Bára při své první účasti na této soutěži porotu ohromila svým sebejistým přednesem natolik, že jí bylo uděleno 2. místo s postupem do krajského kola. Věříme, že Bářin velký úspěch bude motivací i pro ostatní žáky, aby se recitaci začali více věnovat. Velice si tohoto umístění ceníme, Báře gratulujeme a do kraje se moc těšíme!

                                                                                                                                                             Mgr. Ivana Böhmová

dav