Pangea

Pangea je matematická mezinárodní soutěž, do které je zapojeno osmnáct evropských zemí. Žáci projdou základním kolem, ze kterého postupuje v každé kategorii přibližně 40 dětí z celé republiky do kola národního. Soutěže se účastníme třetím rokem. První rok jsme měli v Praze jednoho zástupce – Jaromíra Tomšovice. Minulý školní rok se nám nepodařilo do celostátního kola probojovat. Letošní školní rok však je velice úspěšný a tak do Prahy odjedou bojovat hned tři žáci naší školy. Prvně budeme mí v tak velké soutěži zástupce z prvního stupně- žákyni čtvrtého ročníku Petru Hovorkovou. Z druhého stupně postoupili z devátého ročníku Jindřiška Tomšovicová a Petr Kopolovič. Celostátní kolo se koná 5. května – držíme pěsti.

Mgr. Jana Doležalová