Pečení hnětýnek

V pátek 10. listopadu využili žáci I. B blížící se Martinské posvícení a prostřednictvím výukového programu DDM pekli posvícenské hnětýnky. Děti se oblékly do slušivých zástěrek, rozestoupily se kolem stolu, vyslechly důležité pokyny od paní Kubišové a daly se do práce. Každý dostal kousek těsta a pak už se válelo, vykrajovalo, peklo a zdobilo polevou a cukrovými ozdobami. Výsledkem byl stůl plný ozdobených hnětýnek. Domů si pak každý žáček odnesl svůj vlastní sladký výrobek na tácku, zabalený v sáčku a převázaný mašličkou. Děkuji paní Kubišové a paní Havrdové za trpělivost a pěkné páteční provoněné dopoledne.

Mgr. Jitka Šradějová, tř. uč. I. B