Přírodopisné přednášky

Image

V posledním listopadovém týdnu se konaly na naší škole dvě přednášky navazující na probírané učivo v přírodopisu. Obě přednášky zajistil „Nadační fond pro vydru“ z Třeboně. Pro sedmé třídy to byli „Ptáci Jižních Čech“ a pro osmé třídy „Šelmy“.

Beseda o šelmách

Dne 25.listopadu se naše třída 8.A společně s třídou 8.B zúčastnila besedy o šelmách, kde jsme se o těchto zvířatech dozvěděli mnoho zajímavého. Například jsme se dozvěděli že medvěd není ve skutečnosti až tak nebezpečná šelma, nebo například to že vlci taky nejsou žádná krvelačná monstra a že nejí ani Červené Karkulky.
Myslím si že takové zajímavé besedy by se měli zúčastnit všechny třídy na škole. Je přece správné vědět co nejvíc o zvířatech, které žijí v Čechách, Slezku a na Moravě!

Michaela Vítovcová, 8. A

Image