Setkání v Komunitním centru ve Sklářské ulici

Změnu při předvánočním setkání udělal v závěru roku výbor Svazu tělesně postižených z. s. Vimperk. Nejen pro zpestření, ale také pro poučení si pozval žáky naší školy – zastoupené žáky 8. A – Lukášem Sýsem, Lenkou Bostlovou, Matyášem Drabešem a Milošem Bínkem – kteří s nimi přišli pobesedovat o penězích. Vzniklo tak dokonalé setkání. Na jedné straně byli žáci školy s informacemi z oblasti finanční gramotnosti, s novinkami, které se na trhu objevují. Na straně druhé – posluchači, kteří byli ve věku dědečků a babiček našich žáků, kteří byli ochotni tyto informace nejen přijímat, ale také o nich s našimi žáky diskutovat. Bylo to velice přínosné setkání dvou generací. Jedna se učila prezentovat znalosti z finanční gramotnosti a ta druhá je „v plné váženosti“ přijímala. Největší diskuse byla kolem platebních karet. COOL karta, kterou žáci používají, pak byla naprostým hitem. Děkujeme výboru Svazu tělesně postižených nejen za pozvání, kterého si velmi vážíme, ale hlavně za srdečné přijetí, kterého se našim žákům dostalo.

                                                                                                                                           Mgr. Jana Doležalová