Školní výlet druháků

Blíží se konec školního roku a s ním spojené školní výlety. Druháci ZŠ Smetanova letos vyrazili do Krokodýlí ZOO v Protivíně a do Sladovny Písek. V ZOO se děti dověděly o životě krokodýlů, mohly si poměrně zblízka prohlédnout, jaký je rozdíl v jednotlivých druzích krokodýlů, samozřejmě přes bezpečné sklo.  Nejdříve si většina dětí myslela, že jsou ze sádry nebo vycpaní, dokud někteří krokodýli pohybem ve vodě neukázali, co umí. Po návštěvě cukrárny a nakoupení nezbytných suvenýrů jsme odjeli do Písku, kde nás čekala návštěva Sladovny, konkrétně Mraveniště. Cestou   jsme obdivovali pískové sochy na nábřeží a starý kamenný most a pak už se všichni těšili do Mraveniště. Po hodině a půl hemžení všichni usedli do autobusu a plni zážitků jsme vyrazili k domovu.

Počasí nám vyšlo skvělé, pan řidič společnosti ŠVARCTRANS byl velmi příjemný – chceme poděkovat za bezpečnou cestu.  Před námi prázdniny a nové zážitky!

pí učitelky Mgr. Šradějová, Mgr. Holubová, pí vych. Tetourová