Školní výlet za zvířátky

Prvňáčkové se 8. června ráno probouzeli do slunečného dne s trochou napětí, jak si užijí první školní výlet. Cílem byla Zoo Ohrada v Hluboké nad Vltavou. Už ve Vimperku nás pan řidič vítal milým úsměvem, což bývá předpokladem pohodového dne.

Po příjezdu na Hlubokou se hlásil hlad, tak jsme ze svých batůžků vyndali od maminek připravené svačiny a v parčíku za zpěvu ptáků si na nich pochutnali. První půlhodinku jsme prošli část zahrady. Pozornost dětí upoutala osobní váha, na které si chlapci a děvčata porovnali svou váhu s váhou vyobrazených zvířat. V deset hodin nás čekal vzdělávací program „Aj ta krajta“. Dozvěděli jsme se mnoho zajímavostí o životě hadů, ať už v zoo nebo ve volné přírodě. Některé děti překonaly strach a pokusily se hada i pohladit. Pak jsme se vydali po značené trase za zbývajícími zvířátky. Zastavili jsme se u dětského hřiště, kde jsme měli možnost zakoupit z automatů krmivo do dlaně a jít si nakrmit kozy.

Poslední zastávka u suvenýrů a občerstvení důkladně provětrala peněženky dětí. Ve 13 hodin jsme si počkali na komentované krmení medvědů. Se spoustou zážitků a možná i únavou jsme se vydali na zpáteční cestu. Potěšilo nás, že „ Medardova kápě“ se nevyplnila  a pláštěnky jsme celý den nemuseli použít.       

                                                                                                 Miluše Šavrňáková