Slavnostní předání vysvědčení

V šesté třídě na Stožecké skále, v sedmé Na Radosti, v osmé třídě v Paříži. Tak to byla místa, kde si žáci letošního devátého ročníku předávali vysvědčení v minulých letech. Ale to závěrečné si přece jenom žádá slavnostní atmosféru. I když jsem si dlouho „pohrávala“ s myšlenkou předání vysvědčení na Boubíně, zvítězila tradice, podle které se závěrečné vysvědčení žákům naší školy předává v obřadní síni Městského úřadu Vimperk. Holky v krásných šatech, načesané a „na podpatcích“. Kluci ve slavnostním obleku. Končí se jedna etapa našeho společného života. Krásná slova paní starostky a pana ředitele, pak moje „trochu ubrečená“. Vysvědčení je rozdáno. Jedna výborná parta odchází na střední školy. S očekáváním budou v září začínat další důležitou životní etapu. A já? Zase pěkně od začátku. Žáci šestého ročníku. Kéž by byli tak výborní jako byli tito žáci!

Mgr. Jana Doležalová