Společný výlet

Poslední školní den před vysvědčením jsme se společně se žáky V. A třídy vydali na vycházkový okruh Vimperkem.

Od školy jsme přes park dorazili do centra našeho města, kde také začala naše poznávací cesta. První zastávka byla u srubových domů, kde jsme začali plnit zadané úkoly.

Po té jsme se nasvačili a vydali směrem na náměstí, kde jsme opět plnili další úkoly. Přečetli jsme si pamětní desku na rodném domě zakladatele knihtisku Steinbrenera, došli jsme ke staré radnici a další úkoly jsme plnili i během prohlídky horního náměstí. Pak jsme sešli k dolní kašně a v informačním středisku jsme ukázali vyluštěnou křížovku na základě splnění jednotlivých úkolů. Odměnou nám byl bonbon na další cestu a všichni jsme dostali záložku do knihy.

Po další krátké svačině jsme se vydali přes město směrem na dětské hřiště. Cestou jsme se zastavili na zmrzlinu a na dětském hřišti jsme si chvilku odpočinuli.

Výlet se nám líbil, úkoly byly zajímavé a všichni jsme je splnili.

Žáci IV. B třídy