Techmania Science Center

Díky projektu MatemaTech (program Interreg) se mohlo jedenáct žáků z 9. B vypravit do Techmania Science Centra v Plzni. Ani pět hodin nestačilo na dokonalé prozkoumání všech interaktivních expozic, které v Techmanii jsou. Žáci si měli možnost otestovat střílení na prvočísla, jízdu na kole podle grafu, chůzi po nakloněné rovině, zmrazení svého stínu a mnoho dalších aktivit. Velký zájem také projevili o gyroskop. Někteří našli i dost odvahy k tomu, aby toto zařízení vyzkoušeli. Show “ Van de Graaffův generátor“ nám předvedla účinky i na našich dívkách, které dobrovolně stály modelem. Toho, koho nezaujal film  Musica – hudba, vesmír a matematika, nadchla alespoň křesla – tedy spíše lehátka – neboť film byl promítán do kopule planetária.

Žáci, kteří se exkurze zúčastnili, jsou zapojeni do eTwinningového projektu Let´s discover our European Math World! Právě v tomto projektu budou sdílet nově nabyté vědomosti a zkušenosti se studenty z ostatních evropských zemí.

                                                                                                                                                Mgr. Jana Doležalová