Tuta Via Vitae -1. místo v okresním kole

V minulém školním roce byla MŠMT ČR vyhlášena soutěž Tuta Via Vitae. Vzhledem k tomu, že tato soutěž má velice blízko k finanční gramotnosti, rozhodli jsme se, že i této soutěži budeme věnovat náležitou pozornost. Hlavní náplní totiž je právní gramotnost, pojistná gramotnost, značná důležitost je věnovaná tématu Občan v obci, ve státě a v EU. Ale v této soutěži jde i o znalosti z oblasti zdravotní, bezpečnostní a požární. Žáci druhého stupně naší školy soutěžili ve školním kole, ze kterého jako vítězové vyšli žáci 9. A- Vítek Vozobule, Petr Kopolovič a Hana Bostlová. Tým složený z těchto žáků postoupil do okresního kola, ve kterém zvítězil. Vzhledem k tomu, že v krajském kole je poměrně velká konkurence, přeji týmu, aby načerpal ještě mnoho nových poznatků, aby i v krajském kole „zabodovali“.

                                                                                            Mgr. Jana Doležalová