Úspěch v celostátním kole Pangey

Petra Hovorková (4. ročník), Jindřiška Tomšovicová a Petr Kopolovič (9. ročník)  byli naši úspěšní žáci, kteří se dokázali probojovat do celostátního kola mezinárodní matematické soutěže Pangea. Žáků čtvrtého ročníku soutěžilo v základním kole 7989, žáků devátého ročníku základních škol a gymnázií 5048. Do finálového kola, které se uskutečnilo 5. května v kongresovém sále Nové budovy Národního muzea, však bylo pozváno pouze padesát nejlepších žáků v každé kategorii. Naše žáky v celostátním kole nepřekvapila náročnost úloh, s tím neměli problém. Nepřítelem jim byl čas, neboť vypočítat 25 úloh v čase 60 minut je opravdu náročné. I přesto se s tím výborně „poprali“. Petra obsadila 30 místo, Jindřiška 19 a Petr 20 místo mezi nejlepšími v České republice. Perfektně odvedená práce, gratuluji vám.

                                                                                                                                               Mgr. Jana Doležalová

foto: Lucie Hovorková