Úspěchy „páťáků“ v matematických soutěží

Okresní kolo Matematické olympiády

Ve středu 29. ledna proběhlo v Prachaticích okresní kolo Matematické olympiády pro 5. ročník. V rámci matematického kroužku i hodin matematiky se žáci seznamovali s úlohami MO z předešlých ročníků a připravovali se celé první pololetí na soutěž. Školní kolo MO vyřešilo 10 žáků z obou pátých tříd a do okresního kola postoupilo pět nejúspěšnějších řešitelů – Veronika Beyvlová (5. B), Filip Drabeš (5. A), Ted Charvát (5. A), Tobias Skalický (5. A) a Adéla Voldřichová (5. A). Naši soutěžící na okresním kole soutěže podali vynikající výkon a v Prachaticích se neztratili.

Ted Charvát (5. A) získal 17 bodů (z max. 18) a umístil se na druhém místě v okresní soutěži, Tobias Skalický (5. A) získal 16 bodů a obsadil krásné třetí místo, Filip Drabeš (5. A) obsadil pěkné 10. místo a Adéla Voldřichová skončila na 13. místě.

 

Školní kolo Pythagoriády – 5. ročník

V posledním lednovém týdnu proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Do soutěže se přihlásilo 19 žáků ze čtvrtých a pátých tříd, během hodiny řešili 15 logických úloh, kde za každou správně vyřešenou úlohu získali 1 bod. Úspěšní řešitelé školního kola museli dosáhnout hranice 10 a více bodů, aby mohli postoupit do okresního kola, které se koná v březnu. To se podařilo Tedu Charvátovi (5. A) – získal 11 bodů, Tobiasi Skalickému (5. A) a Davidu Vinšovi (5. A) – získali 10 bodů.

Všem soutěžícím blahopřeji, děkuji za vzornou reprezentaci školy a přeji samé dobré nápady do dalších kol a soutěží.                                                                     

Mgr. Marie Kolafová