VI. třída na Stožci

Žáci šesté třídy se vypravili ve středu 22. 11. 2017 na SEV Stožec. První den jsme zahájili programem Vítejte u nás, ve kterém se žáci seznamovali se základními informacemi o Šumavě, s rostlinstvem a živočichy pro Šumavu typickými. Večer pak patřil hraní deskových her. Další den dopoledne jsme měli tvůrčí dílnu – Výrobu adventních věnců. Někteří ze žáků dělali věnce klasické – z větviček jehličnanů, mnohé z nich ale nadchnul věnec z ovčí vlny. Odpolední program měl název Jelení stezka a byl vyplněn nejen informacemi, ale hlavně hrami s tematikou jelena. Našlá pobytová znamení jelena v přírodě pak daný program krásně dokreslovala. Večer byl opět plný her. Páteční dopoledne jsme vyrazili do přírody. Původní záměr Soví stezka se díky příznivým sněhovým podmínkám a tím i značnému množství stop mohl přejmenovat na Po stopách jezevce, což děti naprosto nadchlo. Žáci si především upevnili a doplnili svoje přírodovědné a ekologické znalosti, ale také se naučili něco málo z vaření, protože jsme si vařili sami. A navíc opět dokázali žít tři dny bez telefonu a internetu, neboť jsme mobily nechali doma. Tři dny rychle uplynuly, ale my odjížděli s veselou, protože se na SEV Stožec opět vracíme na týden v červnu.

Mgr. Jana Doležalová