VII. B na Stožci

V pondělí 20. 11. vyrazila třída VII. B na Stožec. Žáky zde přivítal sníh a tak si, kromě úvodního programu Vítejte u nás, užili během dne i večera také zimních radovánek. Úterní dopoledne trávili žáci výrobou adventních věnců. Někteří vyráběli tradiční věnce z jedlových větviček, jiní vyzkoušeli tvoření z ovčí vlny a několika dětem se podařilo obě techniky úspěšně zkombinovat. Po obědě se pak všichni vydali k Stožecké kapli. Cestou se dozvěděli mnoho zajímavých informací o šumavské přírodě a zahráli si tematické hry. Poslední večer pobytu si žáci zpestřili hraním společenských her, pyžamovou party a soutěžemi. Ve středu ráno nás čekal ještě závěrečný krátký program zaměřený na poznávání rostlin a živočichů – hlavně ptactva Šumavy. Společné tři dny jsme si, jako celá třída užili a doufáme, že se na Stožec opět vrátíme.

Mgr. Lucie Pokorná