Vimperský poutník 2019

Netradiční zakončení prázdnin (anebo netradiční začátek nového školního roku?) zažila osmá třída. Po prázdninách se žáci setkali dne 31. 8. 2019 na akci Oslavy povýšení Vimperka na město, neboť zde byli odměněni za splnění podmínek soutěže Vimperský poutník 2019. Při plnění této soutěže jednak žáci poznali okolí našeho města a nyní ještě navíc získal každý žák krásné odměny. Největší úspěch měla kšiltovka s nápisem Vimperk (ve výrazných barvách – červené a zelené). A tak se již na svých cestách budeme lépe „hledat“. Vtipným dárkem byl kompas – na jedné z našich výprav jsme se totiž ztratili. Nyní již máme i nový kalendář Vimperka, do kterého si můžeme vyznačit další akce, které pro nás určitě odbor školství a kultury připraví, a navíc jsme dostali také krásný „třídní baťoh“. Tak uvidíme, kam všude se s ním v letošním školním roce vypravíme.

Mgr. Jana Doležalová