Vlastivědný výlet na Plešné jezero

V úterý 10. 9. páťáci vyrazili vlakem směr Nová Pec. Počasí se naštěstí umoudřilo a podařilo se nám obejít okruh Nová Pec – Říjiště – kamenné moře – Plešné jezero a zpět do Pece do tábořiště u jezera Lipna. Páťáci obdivovali nejen krásu ledovcového jezera, ale zajímalo je i nocoviště pod Plešným jezerem a kamenné moře. V táboře nás čekala teplá večeře a večer plný míčových her, zumby, karet a přespání v chatkách. Druhý den po snídani jsme prováděli u břehu jezera nácvik technik pádlování na kánoích a učili se i ostatní dovednosti, jak se chovat na vodě. Proběhl závod v pádlování s výměnou míst posádek v polovině závodu. Po obědě jsme vyrazili vlakem zpět domů, sice unaveni, ale plni nových poznatků, veselých zážitků a dojmů.                          

Marie Kolafová