Workshop pro žáky 6. B v Nezdicích

V pátek 11. června 2021 se třída 6. B zúčastnila workshopu Moje profese s Analytickým centrem s.r.o. v šumavských Nezdicích. Místem konání byl tamní Hostinný dům – muzeum řemeslné výroby a místní infocentrum.

Žáci si vyzkoušeli zadělávání a pečení chleba, rohlíků a zdobení perníčků. Zároveň zhlédli expozici místního malého muzea. Tvořivou dílnu organizuje Jihočeská hospodářská komora. Zpět do Vimperka jsme se vraceli nejen s nevšedními zážitky, ale také s vlastnoručně vyrobeným voňavým pečivem.

Rádi bychom touto cestou poděkovali paní Kateřině Třískové z Jihočeské hospodářské komory Prachatice a týmu pekařů z Hostinného domu za příjemnou atmosféru a úžasně strávený den, který žákům přinesl spoustu nových poznatků.

Mgr. Pavel Čtvrtník