Za jeleny a vlky

Pomalu končí školní rok a tak byl nejvyšší čas vyrazit na výlet. Třeťáci tentokrát nejeli daleko. Vydali se za jeleny na Kvildu a do vlčího výběhu na Srní.

Na Kvildě nás jelen uvítal hned u branky. Trochu si nás prohlédl, a když viděl tu velkou bandu dětí, raději se vydal do blízkého mlází. Mladý jelen a laně si nás ani moc nevšímali a klidně pokračovali v pozdní snídani. Zato na vlky jsme museli trochu počkat. Bylo horko, tak se jim nechtělo z chládku mezi kameny. Ale kdo si počká, ten se dočká. Nakonec přece jeden vylezl a ukázal se nám ze všech stran, z dálky i úplně zblízka. Doprovodil nás až na samý okraj výběhu. Byl to krásný zážitek. Pěkný výlet jsme zakončili v Čeňkově Pile na soutoku Vydry a Křemelné.

                                                                                                                                     Mgr. Zdena Dragounová

                                                                                                     Mgr. Jarmila Machová