Za odměnu do Techmanie

Třída V. A v pátek 12. 4. navštívila Techmanii v Plzni. Výlet pro celou třídu do plzeňského science centra vyhrála děvčata z V. A (Aneta Fričová, Anna Štefflová a Iva Vozobulová) v krajském kole soutěže Talenty pro firmy v listopadu tohoto školního roku. Již samotná výhra dívek byla pro všechny překvapením a udělala nám velkou radost, jelikož náš tým z Vimperka byl v soutěži úplným nováčkem. Díky výhře v krajském kole se dívky probojovaly do republikového kola, které proběhne nyní v dubnu, opět za podpory firmy Rohde&Schwarz a SŠ Vimperk.

V Techmanii byl pro celou třídu připraven interaktivní program s názvem Lidské tělo, kde se žáci dozvěděli mnoho zajímavého a na vlastní oči, uši, ruce i nohy si vyzkoušeli, jak nezbytné jsou pro člověka lidské smysly. Po vynikajícím obědě měly děti čas si samy areál projít a jednotlivá stanoviště a exponáty si vyzkoušet, pohrát si s nimi a užít si je.

Anetko, Aničko, Ivčo, moc vám děkujeme a přejeme vám s celou třídou hodně štěstí v republikovém kole soutěže Talenty pro firmy.

Děkujeme také Jihočeské hospodářské komoře za zprostředkování této akce a pracovníkům Techmanie, kteří se nám věnovali.

Mgr. Ivana Böhmová