Žáci 6. A na cestě za knihou

Nově otevřené dětské oddělení Městské knihovny Vimperk nás přímo lákalo na exkurzi. Prostě jsme se tam museli podívat. Objevili jsme nejen řadu zajímavých knih, ale také jsme si je mohli prohlédnout nebo se dokonce i začíst v krásném prostředí, a navíc velmi pohodlně – v závěsném křesle nebo na barových židličkách.

Ve stejné budově jsme dokonce měli i hodinu matematiky. Nevíte kde? No přece na výstavě Historie českého školství ve Vimperku v nově otevřené Galerii. Úkoly jsme měli zakódovány (to prý proto, aby byl vidět rozdíl mezi učením dříve a dnes) a odpovědi na úlohy jsme hledali na výstavě.

 

Víme, že do knihovny budeme chodit opakovaně. Snad další výstava bude takto zajímavá i pro nás, abychom ji mohli opět navštívit.

 

                                                                                                                                                                   žáci 6. A