Žáci 9.A soutěžili

Žáci 9.A se v letošním školním roce snažili zúročit svoje znalosti v oblasti požární, zdravotní, občanské, pojistné a bezpečnostní gramotnosti. Proto se zapojili do soutěže Mladý záchranář v akci 2017 (Michal Jaroš, Ondřej Gabauer, Petr Kopolovič, Tereza Tůmová, Michaela Malá) a do soutěže Tuta Via Vitae (Hana Bostlová, Petr Kopolovič, Vítek Vozobule). V soutěži Mladý záchranář se jim podařilo probojovat mezi 44 týmy do krajského kola, kde se umístili na pátém místě. V soutěži Tuta Via Vitae postoupili jako vítězové okresního kola do krajského kola, kde obsadili čtvrté místo. Obě soutěže prokázaly, že naši žáci mají výborné teoretické znalosti. Jako výzva do budoucích let je pro ně praktické použití jejich znalostí.

                                                                                                                                                Mgr. Jana Doležalová

foto z Archivu Hasičského záchranného sboru Jihočeského kraje